Suomeksi Svenska English German Russian
Etusivu » Juhlapalvelut » Ohjelmalliset tarjoilut » Mikä maa, mikä viini, mikä tapas

Mikä maa, mikä viini, mikä tapas

"Elämysmatka" viinikouluttaja Timo Jokisen seurassa kuohuviinin ja samppanjan salaisuuksiin. Maistelemme viinejä tapaspalojen kanssa.

Nauttiessanne aluksi laisilliesta kuohuviiniä viinikouluttaja, Grand Echanson Honoraire, Timo Jokinen kertoo kuohuviinin ja samppanjan valmistuksesta, jonka jälkeen siirrymme viinien maisteluun (noin 6 erilaista viiniä).

Timo Jokisella on laaja viinitietämys tunnettuna kansainvälisten viinikilpailuiden tuomarina. Hauskalla ja kepeällä tavalla Timo kertoo viinin kasvatukseen ja sen valmistukseen liittyvistä asioista, rypäleiden ja viinituottajamaiden eroista, jne. Ajankohtaista tietoa ja taitoa kertyy mm. näistä aiheista: viinien valinta, kulloisenkin tilanteen mukaan, oikeat säilytys- ja tarjoilutavat. Osanottajat saavat ohjeet mukaansa.

Ryhmäkoko: Linkosuon tiloissa, esim. Näsin Sauna 20 hengelle, Kuparisali 50 hengelle ja Paasisali 50 hengelle.

Kuljetus: Kuljetus ei sisälly ohjelmaan.

Tarjoilut/ruokailu: Maisteltavia viinejä voi vertailla erilaisiin tapas-makuihin, katso tapas ja viini (pdf).

Kesto: 3 tuntia

Hinta: Näsin Sauna 46 €/hlö, Kuparisali 38 €/hlö ja Paasisali 38 €/hlö, sis. alv. Hinta sisältää viinikoulutuksen ja kirjallisen materiaalin sekä tapas-lajitelman. Viinit laskutetaan asiakkaan valinnan perusteella.

Ajankohta: Ympäri vuoden, ma-pe klo 15.00 - 23.00 välisenä aikana.

Varusteet: Ei erityisvarusteta.

Pyydä tarjous tai kysy lisätietoja!

Löydät meidät myös KokousNet-palvelusta.